A tehetségeknek elsősorban lehetőséget, bátorítást, és segítségnyújtást kívánunk adni.
AZ ALAPÍTVÁNY TEVÉKENYSÉGE:
-Tehetségazonosítás
-Tehetséggondozás
-Tehetség tanácsadás
-Önkéntes menedzsment
-Képzés
-Rendezvények
-Kiadványok
-Együttműködés, hálózatépítés.
A tehetségeknek elsősorban lehetőséget, bátorítást, és segítségnyújtást kívánunk adni. A kultúra alapjaira támaszkodva szervezzük tematikus, nyári, sport és a komplex művészeti táborainkat. A hosszú távú tehetséggondozás az ösztöndíjrendszerhez kapcsolódó mentori tevékenységgel, és a periodikus, évközi tehetséggondozó programokkal valósul meg.
Programunk keretében évente két tehetséggondozó tábort szervezünk a sport és a komplex művészetek területén. A 2008–2011-es években a sport táborban összesen 140-en, a művészeti táborban 2009 és 2011 között 105-en vettek részt. A résztvevők között a hátrányos helyzetűek aránya 100%, a halmozottan hátrányos helyzetűeké 96% volt. Jelenleg 19 ösztöndíjasunk fejlesztheti tudását az Alapítványunk által nyújtott anyagi és mentori segítséggel.
A kiválasztásra került gyermekek közül száznál is többen fejlődhetnek a tematikus évközi programok segítségével.
A nevelésükben közösen tevékenykedő szüleiknek, pedagógusaiknak, valamint a tehetséggondozással foglalkozó szakembereknek előadásokat, képzéseket szervezünk.
A pszichológiai hátteret igénylő vizsgálati és kutatási módszereknél a Károli Református Egyetem Pszichológiai Intézetével állunk évek óta szoros együttműködésben.
Alapítványunk 2009 óta Tehetségpont. A Tehetségpontok összefogják az adott térség tehetségsegítő munkáját és fontos szerepet kapnak a Nemzeti Fejlesztési Terv Magyar Géniusz programjában, amelynek programját a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács koordinálja.